• +90 505 536 16 75
  • info@gursucansaglikkabini.com
  • İstiklal Mah. Fatih Cad. D:E Blok 145/B, 16580 Gürsu / Bursa

Tırnak Revizyonu (Çekme)

Tırnak Revizyonu (Çekme),gursucansaglikkabini.com,   Gürsu Sağlık Kabini, Gürsu Can Sağlık Kabini, Gürsu En İyi Sağlık Kabini, Gürsu Sağlık Kabini, Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Evde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Pansuman ve Yara Bakımı,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Dikişi Atma ve Alma,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Tansiyon Ölçümü ve Takibi,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Enjeksiyon,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Evde Hemşire Hizmeti,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Küçük Cerrahi Müdahaleler,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Pansuman,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Enjeksiyon,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Evde Hemşire Hizmeti,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Tansiyon Ölçümü ve Takibi,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Dikişi Atma ve Alma,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Bursa Sağlık kabini Pansuman ve Yara Bakımı,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Evde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Gürsu,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Bursa Gürsu,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Gürsu Sağlıkçı,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Gürsu Hemşire, Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini, Gürsu Sağlık Kabini, Gürsu Can Sağlık Kabini, Gürsu En İyi Sağlık Kabini, Gürsu Sağlık Kabini, Gürsu Hemşire, Gürsu Acil, Gürsu Serum Taktırma, Gürsu Kan Aldırma, Gürsu Evde Kan Aldırma, Atom Serum, Vitamin Serum, Sünnet, Antibiyotikli Serumlar, Gürsu Can Sağlık Kabini Atom Serum,Gürsu Can Sağlık Kabini Vitamin Serum,Gürsu Can Sağlık Kabini  Sünnet,Gürsu Can Sağlık Kabini Antibiyotikli Serumlar, ,Gürsu Can Sağlık Kabini Balgam Temizleme, Gürsu Can Sağlık Kabini Sekresyon ( Balgam ) Temizleme, Gürsu Can Sağlık Kabini Boğaz Temizleme, Gürsu Can Sağlık Kabini Covid Testi, Gürsu Can Sağlık Kabini Aspirasyon Uygulaması, Gürsu Can Sağlık Kabini Glutatyon Uygulaması, Gürsu Can Sağlık Kabini Covid Testi,Gürsu Can Sağlık Kabini Covid Test Uygulaması, Gürsu Can Sağlık Kabini Covid PCR Testi Uygulaması, Gürsu Can Sağlık Kabini Aspirasyon,Gürsu Can Sağlık Kabini Glutatyon,Gürsu Can Sağlık Kabini Trekeostini Değişi - Bakımı,Gürsu Can Sağlık Kabini Beslenme Sondası (xG) Değişimi - Bakımı, Gürsu Can Sağlık Kabini Kolostomi ve Ürostomi Torba Değişimi, Gürsu Can Sağlık Kabini PEG Değişimi ve Bakımı, Gürsu Can Sağlık Kabini Acil Yardım Uygulamaları, Gürsu Can Sağlık Kabini Özel Hemşirelik Hizmetleri

Tırnak Revizyonu (Çekme)

Batık Tırnak (Tırnak Batması)

Tırnak batması oluştuktan sonra kişiye ağrı, acı ve sancı veren bir problemdir. Yanlış ayakkabı tercihi veya kalıtımsal yatkınlığında eşlik ettiği batık tırnak problemi, uzman podologlar tarafından takip edilmesi gereken oldukça hassas bir konudur. Uzman olmayan kişiler tarafından hijyenik olmayan koşullarda gerekli sterilizasyonu olmayan ekipmanla yapılan batık tırnak tedavisinde enfeksiyon riski ortaya çıkar ve bu durum tırnak batması yaşayan kişilerde farklı problemlere neden olabilir. Derya Çoban Ayak Sağlığı Merkezi’nde steril ve hijyenik koşullarda ayak tırnak batması problemini ortadan kaldırmaya yönelik cerrahi olmayan acısız,ağrısız ve konforlu birçok teknik yöntemlerle kişiye özel  uygulamalar gerçekleştirilmektedir.

Tırnak Mantarı 

Genellikle ayak tırnaklarında görülen tırnak mantarı,bir tırnak tutulumlu olabileceği gibi birkaç tırnakta da oluşabilir. Tırnak mantarı tedavisinin daha hızlı sonuçlanması için hastalar genellikle podologlara yönlendirilir. Tırnak mantarı oluşan tırnakta,tırnak rengi;sarı,kahve,gri olup kötü kokulu olabilir.Tırnağın etrafı ve altı ölü deri ve tırnak artık parçacıkları ile doludur. Mantar, tırnağı kalınlaştırdığı için yarattığı basınç bazen ıstırap verici olup tırnağın batmasına ve tırnak yatağı iltihaplarına neden olabilir. Özellikle diyabetli hastalarda dolaşım bozukluğuna bağlı olarak mantar rahatsızlığına yatkınlığı nedeni ile dikkatli olunması ve ayak bakımlarının özenle yapılması gerekmektedir. Derya Çoban Ayak Sağlığı’nda tırnak mantarı, sağlıklı doku muhafaza edilecek şekilde podolog tarafından temizlenir.

Diyabetik Ayak Bakımı

Diyabetli hastaların karşılaşabileceği problemler ile ilgili Ankara'da ilk ve tek olan Derya Çoban Ayak Sağlığı konusunda deneyimli podoloğumuz ile diyabet hastalarının ayakları ile ilgili tüm sorularına cevap verebilmektedir. Özellikle diyabetli hastaların ayaklarında  oluşan duyusal kayıplarla,dolaşım bozukluğuna bağlı olarak eklem deformasyonu ile özellikle parmaklarda nasırlar oluşmaktadır,Uygun bakım almayan diyabet hastalarında bu nedenle ayak yaraları oluşmaktadır.Tırnak mantarı rahatsızlığına karşı yatkınlığı olan diyabet hastaların ayak bakımlarında  dikkatli olunması ve diyabetik ayak bakımları ile Podolojik kompleks bakımları özenle yapılması gerekmektedir.

Nasır Uygulaması

Nasır sıklıkla ayak şekline uygun olmayan ayakkabı seçiminden ve basış bozukluğundan meydana gelir. Her iki nedenle de ayağın sadece belli noktalarında şiddetli sürtünme ve bununla beraber ayakta baskı ve ısı artışı meydana gelir. Bu durumda dokular, artan ısıdan korunmak için kalınlaşır ve kalınlaşan bölge üzerindeki baskı arttıkça canlı dokuda derin hasarlar oluşmaya başlar. Nasır oluşan kişi artık ayakkabı kullanımı esnasında yoğun ağrı yaşamaya başlar. Derya Çoban Ayak Sağlığında probleme yönelik uygulamamızda temel prensip “Nasır’da öncelikle baskı ve sürtünme neden olan faktör ortadan kaldırılmalıdır. Yükselen rahatsız eden Doku uzaklaştırılmalıdır’’. Nasır uygulamasından sonra,Podolog tarafından uygun görülen (offloading)koruma aparatları veya ortezlerle, temizlenen bölgenin sürtünmeden korunarak tekrarlanmanın önüne geçmeye çalışılır. Derya Çoban Ayak Sağlığında, uzman podologlarımız tarafından nasırın tekrar oluşmaması ve aynı sorunla karşılaşılmaması için gerekli bilgi ve eğitimlerde verilmektedir.

Ayak Kinezyo Bant (Kinesio Bant)

Ayak Kinezyo Bantları, doku iyileşmesine yardımcı olan bantlarıdır. Eklem hareket açıklığını sınırlamayan yada gevşeten bantlama tekniklerinin eklemde ve dokuda ağrıyı azaltarak, yaşam kalitesini olumlu yönde etkilediği bilinmektedir.Topuk dikeni(plantar fasit), baş parmak eklem çıkıntısı(halluks valgus),çekiç parmak(claw toe), düz taban (pesplanus), batık tırnak(ingrown toenail treatment)gibi rahatsızlıklarda kullanılır.

Medikal Ayak Bakımı

Medikal ayak bakımı ile ayakta meydana gelen herhangi bir kanamanın neden olduğu enfeksiyon ve ödem gibi riskler ortadan kaldırılabilir.Özellikle diyabet hastaları başta olmak üzere kanser tedavisi gören yada burger hastaları,yaşlılar(geriatrik hastalar),ile herhangi bir rahatsızlığı olmayan ama klasik pedikür uygulaması yaptırmak istemeyen herkes için hijyenik bir ortamda,kullanılan ekipman sterilizasyonuna önem verilerek Medikal Ayak Bakımını rahatlıkla yaptırılabilinir.

Orthoze / Ortez

Kişinin ayak problemine yönelik,silikon malzemeden yapılan baskı koruyucu aparatlardır. Podoloji eğitimi almış deneyimli Podolog tarafından mesleki deneyiminin verdiği tecrübe ile  Ortez, ayakta baskı ve sürtünme noktalarının oluşturduğu hasarı engelleyen aparat olur.Derya Çoban Ayak Sağlığı’nda özellikle;inmeli hastalar,çekiç parmak deformitesi üzerine gelişen nasırlar,ayak altında oluşan nasırlar ile diyabetli hastalara sıklıkla ortez uygulaması yapılmaktadır.

Podoteknik Tel 

Podoteknik tel tırnakta uygulanan revizyon ameliyatları veya tırnak çekimi gibi cerrahi müdahalelere karşı önlem alabilmeye yarayan ve parmakta ağrının ortadan kalkmasını sağlayan son derece etkin bir metottur. Podoteknik tel batık tırnak tedavisinde kullanılan ,patentli bir üründür.Tırnak batmasında,rolon tırnaklarda,et batığında, kullanılmaktadır.

İletişim Bilgilerimiz


Telefon Numaramız:  +90 505 536 16 75

WhatsApp:  905055361675

Adresimiz: İstiklal Mah. Fatih Cad. D:E Blok 145/B, 16580 Gürsu / Bursa

İnstagram Adresimiz

Adresimiz Yol Tarifi

Whatsapp Hattımız