• +90 505 536 16 75
  • info@gursucansaglikkabini.com
  • İstiklal Mah. Fatih Cad. D:E Blok 145/B, 16580 Gürsu / Bursa

Sünnet Hizmeti

Sünnet Hizmeti,gursucansaglikkabini.com,   Gürsu Sağlık Kabini, Gürsu Can Sağlık Kabini, Gürsu En İyi Sağlık Kabini, Gürsu Sağlık Kabini, Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Evde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Pansuman ve Yara Bakımı,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Dikişi Atma ve Alma,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Tansiyon Ölçümü ve Takibi,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Enjeksiyon,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Evde Hemşire Hizmeti,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Küçük Cerrahi Müdahaleler,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Pansuman,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Enjeksiyon,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Evde Hemşire Hizmeti,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Tansiyon Ölçümü ve Takibi,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Dikişi Atma ve Alma,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Bursa Sağlık kabini Pansuman ve Yara Bakımı,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Evde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Gürsu,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Bursa Gürsu,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Gürsu Sağlıkçı,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Gürsu Hemşire, Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini, Gürsu Sağlık Kabini, Gürsu Can Sağlık Kabini, Gürsu En İyi Sağlık Kabini, Gürsu Sağlık Kabini, Gürsu Hemşire, Gürsu Acil, Gürsu Serum Taktırma, Gürsu Kan Aldırma, Gürsu Evde Kan Aldırma, Atom Serum, Vitamin Serum, Sünnet, Antibiyotikli Serumlar, Gürsu Can Sağlık Kabini Atom Serum,Gürsu Can Sağlık Kabini Vitamin Serum,Gürsu Can Sağlık Kabini  Sünnet,Gürsu Can Sağlık Kabini Antibiyotikli Serumlar, ,Gürsu Can Sağlık Kabini Balgam Temizleme, Gürsu Can Sağlık Kabini Sekresyon ( Balgam ) Temizleme, Gürsu Can Sağlık Kabini Boğaz Temizleme, Gürsu Can Sağlık Kabini Covid Testi, Gürsu Can Sağlık Kabini Aspirasyon Uygulaması, Gürsu Can Sağlık Kabini Glutatyon Uygulaması, Gürsu Can Sağlık Kabini Covid Testi,Gürsu Can Sağlık Kabini Covid Test Uygulaması, Gürsu Can Sağlık Kabini Covid PCR Testi Uygulaması, Gürsu Can Sağlık Kabini Aspirasyon,Gürsu Can Sağlık Kabini Glutatyon,Gürsu Can Sağlık Kabini Trekeostini Değişi - Bakımı,Gürsu Can Sağlık Kabini Beslenme Sondası (xG) Değişimi - Bakımı, Gürsu Can Sağlık Kabini Kolostomi ve Ürostomi Torba Değişimi, Gürsu Can Sağlık Kabini PEG Değişimi ve Bakımı, Gürsu Can Sağlık Kabini Acil Yardım Uygulamaları, Gürsu Can Sağlık Kabini Özel Hemşirelik Hizmetleri

Sünnet Hizmeti

Erkek Sünneti Nedir?

Sünnet; Penisin uç kısmını örten derinin (prepusyum) cerrahi bir işlemle çıkarılmasıdır. Dünyada en çok yapılan cerrahi operasyondur.Tam olarak nerede ve ne zaman ortaya çıktığı bilinmemekle birlikte, tarihçesi yazılı tarih öncesine kadar uzanmaktadır. Kültürümüzde dinsel bir uygulama olarak bilinse de sünnet günümüzde tıbbi yararından dolayı da yapılmaktadır. Hatta Batı toplumlarında dahi birçok kişi, dini inançlarında sünnetin yeri olmamasına karşın çocuklarını sünnet ettirmektedir. Sünnetin tıbbi açıdan birçok yararı olduğu araştırmalarla gösterilmiştir. Penis ucu temizliğinin sağlamanın yanında, sünnetli erkeklerde penis başı kanseri ve eşlerinde rahim ağzı kanseri daha az görülmektedir.

Erkek Sünneti Hangi Yaşlarda Yapılması?

Sünnet işlemi 0-2 yaş arası ya da 6 yaş sonrası yapılmalıdır. Yenidoğan döneminde penis damar ve sinir ağı ve yenidoğanın ağrı algısının tam olarak gelişmediğinden, lokal anestezi ile sünnet işlemi rahatlıkla uygulanabilir. Çocuğun 2–6 yaş arası, özellikle de 4–5 yaş arası ise sünnet için tercih edilmemesi gereken yaşlardır. Bu yaşlarda yapılacak bir sünnet, çocukta psikolojik açıdan olumsuz etkiler yaratabilir. Bu nedenle çocukların bu yaşlarda sünnet edilmesi önerilmemektedir. Sonuç olarak; sünnetin ya ilk 30 günde(yenidoğan) ya 2 yaş öncesi bir dönemde ya da 6 yaşından sonra yapılmasını tavsiye ediyoruz.

Erkek Sünneti Kimler ve Nerede Yaptırmalı?

Sünnet işlemi, tercihen çocuk cerrahi uzmanları ve çocuk üroloji uzmanlarına yaptırılmalıdır.Sünnet işleminin uygun olmayan koşullarda ve ehliyetsiz kişilere yaptırılması, çocuğun geleceğini karartabilecek hataların doğmasına neden olabilir. Hatalı sünnet, peniste kalıcı hasarlara ve cinsel fonksiyon bozukluklarına neden olmaktadır! Kanama, enfeksiyon, penis başı yaralanması, işeme deliği darlıkları, yetersiz sünnet, penis kaybı, his kaybı ve ereksiyon sorunları hatalı sünnetin olumsuz sonuçlarından birkaçıdır. Tüm bu nedenlerden dolayı sünnetin ehil ellerde ve sağlık kuruluşları ortamında yapılması hayati önem taşır.

Sağlık Bakanlığı Onaylı Sağlık Kuruluşu ortamında yapılmasıyla;sterilizasyon koşullarının tam olarak sağlanabilmesinden dolayı sünnet sonrası akut enfeksiyonlar dışında; hepatit B ve hepatit C gibi kötü sterilizasyon koşullarından kaynaklanabilecek kronik enfeksiyonların da önüne geçilmiş olur.Erkek sünneti işlemi, uzman kişilerce, çocuğun psikolojik olarak en az travma göreceği şartlar sağlanarak gerçekleştirilir.

Erkek Sünneti Nasıl Yapılmalı?

Erkek sünneti, Çocukların psikolojisi için mutlaka anestezi altında yapılmalı.

Erkek sünneti operasyonu; çocuklara ve yeni doğan bebeklere lokal anestezi uyuşturma işlemi uygulanarak yapılmalı.

Çocuklarda lokal anestezi uygulaması ile ağrı duyusu ortadan kaldırılsa bile çocuk dokunma ve çekme hareketlerini hissetmekte, buna karşı psikolojik olarak olumsuz tepki verebilmektedir.

Erkek sünneti sonrası iyileşme süresi kişiye göre değişmekle birlikte, 24 – 48 saat içinde hasta günlük yaşamına dönebilir.

Erkek Sünneti Yapıldıktan Sonra Şişlik?

Erkek sünneti sonuç olarak bir cerrahi operasyondur. Penise yapılan işlem sonrasında peniste şişlik olması oldukça normaldir. İyileşme süresi içerisinde bu şişlik inecek ve penis normal halini alacaktır. Eğer penis ilk şişliği inmeyip gittikçe şişmeye devam ediyorsa mutlaka tedavi işlemi yapan doktora danışılmalı ve nedeni öğrenilmelidir.

Erkek Sünneti Yapıldıktan sonra ayağa kalkabilir mi?

Erkek sünneti, Penise herhangi bir zarar gelmemesi açısından sünnetten hemen sonra istirahat edilmesi önerilir. Bu süre 24 saatlik süreyi kapsar. Bu sürede gerekmedikçe yataktan çıkılması önerilmez. 24 saatten sonra hareket etmek daha risksiz olacaktır. Zaten bir hafta içerisinde herhangi bir komplikasyon gelişmezse iyileşme sağlanır. Burada istirahat etmenin nedeni ise herhangi bir çarpmaya bağlı oluşacak kanamaları ya da ağrıyı önlemek ve iyileşme sürecinde olan yarayı açmayı önlemektir.

İletişim Bilgilerimiz


Telefon Numaramız:  +90 505 536 16 75

WhatsApp:  905055361675

Adresimiz: İstiklal Mah. Fatih Cad. D:E Blok 145/B, 16580 Gürsu / Bursa

İnstagram Adresimiz

Adresimiz Yol Tarifi

Whatsapp Hattımız