• +90 505 536 16 75
  • info@gursucansaglikkabini.com
  • İstiklal Mah. Fatih Cad. D:E Blok 145/B, 16580 Gürsu / Bursa

Glutatyon Uygulaması

Glutatyon Uygulaması,gursucansaglikkabini.com,   Gürsu Sağlık Kabini, Gürsu Can Sağlık Kabini, Gürsu En İyi Sağlık Kabini, Gürsu Sağlık Kabini, Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Evde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Pansuman ve Yara Bakımı,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Dikişi Atma ve Alma,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Tansiyon Ölçümü ve Takibi,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Enjeksiyon,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Evde Hemşire Hizmeti,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Küçük Cerrahi Müdahaleler,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Pansuman,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Enjeksiyon,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Evde Hemşire Hizmeti,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Tansiyon Ölçümü ve Takibi,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Dikişi Atma ve Alma,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Bursa Sağlık kabini Pansuman ve Yara Bakımı,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Evde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Gürsu,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Bursa Gürsu,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Gürsu Sağlıkçı,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Gürsu Hemşire, Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini, Gürsu Sağlık Kabini, Gürsu Can Sağlık Kabini, Gürsu En İyi Sağlık Kabini, Gürsu Sağlık Kabini, Gürsu Hemşire, Gürsu Acil, Gürsu Serum Taktırma, Gürsu Kan Aldırma, Gürsu Evde Kan Aldırma, Atom Serum, Vitamin Serum, Sünnet, Antibiyotikli Serumlar, Gürsu Can Sağlık Kabini Atom Serum,Gürsu Can Sağlık Kabini Vitamin Serum,Gürsu Can Sağlık Kabini  Sünnet,Gürsu Can Sağlık Kabini Antibiyotikli Serumlar, ,Gürsu Can Sağlık Kabini Balgam Temizleme, Gürsu Can Sağlık Kabini Sekresyon ( Balgam ) Temizleme, Gürsu Can Sağlık Kabini Boğaz Temizleme, Gürsu Can Sağlık Kabini Covid Testi, Gürsu Can Sağlık Kabini Aspirasyon Uygulaması, Gürsu Can Sağlık Kabini Glutatyon Uygulaması, Gürsu Can Sağlık Kabini Covid Testi,Gürsu Can Sağlık Kabini Covid Test Uygulaması, Gürsu Can Sağlık Kabini Covid PCR Testi Uygulaması, Gürsu Can Sağlık Kabini Aspirasyon,Gürsu Can Sağlık Kabini Glutatyon,Gürsu Can Sağlık Kabini Trekeostini Değişi - Bakımı,Gürsu Can Sağlık Kabini Beslenme Sondası (xG) Değişimi - Bakımı, Gürsu Can Sağlık Kabini Kolostomi ve Ürostomi Torba Değişimi, Gürsu Can Sağlık Kabini PEG Değişimi ve Bakımı, Gürsu Can Sağlık Kabini Acil Yardım Uygulamaları, Gürsu Can Sağlık Kabini Özel Hemşirelik Hizmetleri

Glutatyon Uygulaması

Glutatyon Uygulaması

Önemli bir antioksidan olan glutatyon, zararlı toksinlere karşı vücudunuzu korunmanızda yardımcı bir rol oynar.

Glutatyon, bağışıklık sistemini destekleyen ve yaşlanmaya bağlı ortaya çıkan birçok hastalığın önlenmesinde temel bir öneme sahip olan güçlü bir antioksidandır. Kısaca glutatyon, vücudumuzdaki toksinleri temizleyen bir proteindir.

Doğal Mucize Glutatyon Nedir ?

Glutatyon, insan vücuduna zarar veren toksik maddeleri yok ederek bağışıklık sistemini kuvvetlendiren güçlü bir antioksidandır. Hastalıklardan korunmak ve sağlıklı bir yaşam sürmek için gerekli olan moleküllerden biri olan glutatyon; sistein, glisin ve glutamin amino asitlerinden oluşur.

Glutatyonu oluşturan ve vücudu hastalıklardan koruyan bu amino asitler; kanser, kalp-damar hastalıkları, yaşlanma, bunama (demans) gibi kronik rahatsızlıkların önlenmesinde ciddi öneme sahiptir. İçerisinde bulunan sistein, glisin ve glutamin sayesinde oldukça güçlü bir antioksidan olan glutatyon, vücuttan ağır metalleri, serbest radikalleri ve toksik olan maddeleri uzaklaştırır. Vücut, doğal bir mucize olan glutatyon bileşenleri ile sağlıklı bir yapıya kavuşur. Glutatyon, insan vücudunda doğal olarak üretilir ve en çok beyin hücreleri ve karaciğer de etkisini gösterir. Glutatyonun vücuttaki üretimi de yaşlanmaya bağlı olarak birbirini takip eden kötü beslenme, sigara ve alkol tüketimi ve çeşitli ilaçlardan dolayı zaman geçtikçe azalır. Bu tür sebeplerden dolayı da glutatyonun dışarıdan takviye şeklinde alınması gereklidir.

Bağışıklık ve Cilt Dostu Glutatyon Faydaları

Bağışıklık sistemini güçlendirir ve korur.

Cildin yenilenmesini ve parlaklık kazanmasını sağlar.

Hücrelerin korunması ve yenilenmesinde önemli rol oynar; yaşlanma karşıtı özelliği vardır.

Vücutta birikmiş olan ağır metalleri temizlemeye yardımcı olur.

Sigara ve alkol kullanımının uzun vadede vücutta yarattığı olumsuzlukları önlemeye yardımcı olur.

Yaşlanmanın uzun süreli etkilerinden korur ve hastalıkları önler.

Eklem ve kas ağrılarının etkilerini azaltır.

Kandaki enzim, protein ve bilirubin seviyelerinin artmasını sağlar.

Vücut enerjisini ve ısısını artırır.

Uyku kalitesini artırır.

Kasların kuvvet ve dayanıklılığını artırır.

Metabolizmayı kas kütlesinin artırılmasına yönlendirir.

Yaşlı kişilerdeki insülin direncini azaltır.

Parkinson hastalığının belirtilerini en aza indirger.

Cildin beyazlamasına ve genç görünmesine yardımcı olur.

Uyku apnesi hastalığının tedavisinde iyileştirici olarak kullanılır.

Otizmin tedavisinde kullanılır.

Alzheimer hastalığı tedavisinde kullanılır.

Damardan glutatyon tedavisi, günümüzde oldukça yaygın olarak kullanılan etkili bir yöntemdir.

Glutatyon seviyesini artırmanın ve vücutta aktif kullanılmasını sağlamanın etkili bir yolu damardan glutatyon almaktır. Glutatyon seviyesinin artmasına destek veren Koenzim Q10, C vitamini, alfa lipoik asit bileşenleridir. Glutatyon damardan alınması gereken antioksidan bir bileşendir. Glutatyonun ağızdan alınması, midede direkt çözünüp kaybolacağından hücrelere geçmez ve vücutta istenilen etkiyi göstermez. Bu yüzden eğer glutatyon ihtiyacı varsa bunun damardan verilmesi gerekir.

Damardan Glutatyon Nedir ?

Vücuda alınan glutatyonun aktif şekilde kullanılmaya başlanmasının en etkili yolu damar ile vücuda alınmasıdır. Damardan glutatyon uygulaması ağrısız ve acısız bir şekilde yapılır, 10 dakika ile 20 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleşir.

Damardan Glutatyon Nasıl Uygulanır ?

Glutatyon vücuda verilmeden önce saf su ya da ampuwa ile karıştırılır. Glutatyon proteini damardan enjekte edilerek verilir çünkü ağızdan alındığında midede etkisini yitirdiği için herhangi bir fayda sağlamaz. Damar yolu ile verilen glutatyon bu sayede kana hemen karışarak vücuttaki serbest radikaller ile savaşmaya başlar.

Glutatyon Hangi Besinlerde Bulunur ?

Sayısız faydası olan glutatyonun en etkili yolu damardan alınması olsa da, birbirini desteklemesi açısından günlük yaşamda da takviye olarak alınabilir. İçerisinde glutatyon bulunan besinler ise; Elma, Brokoli, Kuşkonmaz, Sarımsak, Zerdeçal Avokado, Domates, Ispanaktır.

Bu besinlerden birini günde bir porsiyon olacak şekilde tüketmek, glutatyon üretimini destekler.

İletişim Bilgilerimiz


Telefon Numaramız:  +90 505 536 16 75

WhatsApp:  905055361675

Adresimiz: İstiklal Mah. Fatih Cad. D:E Blok 145/B, 16580 Gürsu / Bursa

İnstagram Adresimiz

Adresimiz Yol Tarifi

Whatsapp Hattımız