• +90 505 536 16 75
  • info@gursucansaglikkabini.com
  • İstiklal Mah. Fatih Cad. D:E Blok 145/B, 16580 Gürsu / Bursa

Evde Lavman Yapılması

Evde Lavman Yapılması,gursucansaglikkabini.com,   Gürsu Sağlık Kabini, Gürsu Can Sağlık Kabini, Gürsu En İyi Sağlık Kabini, Gürsu Sağlık Kabini, Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Evde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Pansuman ve Yara Bakımı,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Dikişi Atma ve Alma,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Tansiyon Ölçümü ve Takibi,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Enjeksiyon,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Evde Hemşire Hizmeti,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Küçük Cerrahi Müdahaleler,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Pansuman,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Enjeksiyon,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Evde Hemşire Hizmeti,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Tansiyon Ölçümü ve Takibi,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Dikişi Atma ve Alma,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Bursa Sağlık kabini Pansuman ve Yara Bakımı,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Evde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Gürsu,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Bursa Gürsu,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Gürsu Sağlıkçı,Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini Gürsu Hemşire, Bursa Gürsu Can Sağlık Kabini, Gürsu Sağlık Kabini, Gürsu Can Sağlık Kabini, Gürsu En İyi Sağlık Kabini, Gürsu Sağlık Kabini, Gürsu Hemşire, Gürsu Acil, Gürsu Serum Taktırma, Gürsu Kan Aldırma, Gürsu Evde Kan Aldırma, Atom Serum, Vitamin Serum, Sünnet, Antibiyotikli Serumlar, Gürsu Can Sağlık Kabini Atom Serum,Gürsu Can Sağlık Kabini Vitamin Serum,Gürsu Can Sağlık Kabini  Sünnet,Gürsu Can Sağlık Kabini Antibiyotikli Serumlar, ,Gürsu Can Sağlık Kabini Balgam Temizleme, Gürsu Can Sağlık Kabini Sekresyon ( Balgam ) Temizleme, Gürsu Can Sağlık Kabini Boğaz Temizleme, Gürsu Can Sağlık Kabini Covid Testi, Gürsu Can Sağlık Kabini Aspirasyon Uygulaması, Gürsu Can Sağlık Kabini Glutatyon Uygulaması, Gürsu Can Sağlık Kabini Covid Testi,Gürsu Can Sağlık Kabini Covid Test Uygulaması, Gürsu Can Sağlık Kabini Covid PCR Testi Uygulaması, Gürsu Can Sağlık Kabini Aspirasyon,Gürsu Can Sağlık Kabini Glutatyon,Gürsu Can Sağlık Kabini Trekeostini Değişi - Bakımı,Gürsu Can Sağlık Kabini Beslenme Sondası (xG) Değişimi - Bakımı, Gürsu Can Sağlık Kabini Kolostomi ve Ürostomi Torba Değişimi, Gürsu Can Sağlık Kabini PEG Değişimi ve Bakımı, Gürsu Can Sağlık Kabini Acil Yardım Uygulamaları, Gürsu Can Sağlık Kabini Özel Hemşirelik Hizmetleri

Evde Lavman Yapılması

Evde Lavman Uygulaması Aslında Sanıldığından Daha Kolay

Lavmanın uygulanması ile birlikte kabızlık sorunu ortadan kalkmaktadır. Lavman uygulamasının bir tek hastanede yapılacağı düşünülmektedir ancak hijyen koşulları sağlandığı müddetçe evde lavman uygulaması oldukça mümkündür. Uygulama kolaydır ve kurallara uyulduğu sürece de oldukça güvenlidir.

Evde Lavman Uygulaması İçin Hazırlık

1.Öncelikle gerekli olan malzemeleri bir araya getirmeniz gerekmektedir. Bunlar; geniş ve eski bir havlu, vücut sıcaklığına yakın olarak bir litre su, bir çay kaşığı badem yağı ya da zeytinyağı, bir adet temiz olacak şekilde lavman aparatı ve son olarak da kitap ya da dergi olmalıdır.

2.Lavman uygulaması sırasında bulunacağınız ortamın sıcak ve rahat olmasına özen göstermelisiniz. Aynı zamanda da Lavman uygulamasını yapacağınız yerin tuvalete yakın olmasına özen gösterin. Çünkü Lavman uygulamasından birkaç dakika içerisinde tuvalete çıkmanız gerekecektir.

3.Talimata göre Lavman aparatınızı hazırlamalısınız.

4.Anüsünüzü kayganlaştırmak için yağ kullanmanız gerekmektedir. Böylece uygulamayı yaparken daha az acı çekeceksiniz demektir.

5.Lavman uygulamasını kesinlikle tok karnına yapmalısınız. Böylece mideye ve ince bağırsaklara lavmanın etkisi ulaşmayacaktır.

Evde Lavman Uygulaması Çeşitleri Nelerdir?

1.Temizleme Lavmanı

Limon suyu bağırsaklardaki ph dengesini düzenlemektedir. Kedi nanesi ateşin düşmesini sağlamaktadır. Papatya çayının yatıştırıcı bir etkisi bulunmaktadır. Bu saydığım bitkileri su ile karıştırmanız gerekmektedir. Çünkü Lavmanın genel olarak sudan oluşması gerekmektedir. Sıvı poşeti su ve seçtiğiniz bitkiyle doldurun ve solüsyonun hortumdan düzenli şekilde akmasını kontrol edin. Bu akış unutmamalısınız ki asla hava kabarcığı şeklinde olmamalıdır. Sonrasında sırt üstü dizlerinizi çenenize doğru çekerek ya da yan şekilde yatın. Hangi işlem sizin için uygunsa o şekilde durabilirsiniz. Daha sonrasında hortumu anüsünüze doğru yerleştirin. Sıkıştırıcıyı açın ve sıvı akışını sağlayın. Ve yeterli sıvı akışından sonra hortumu çekebilirsiniz. Böylece tuvalete giderek rahatlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

2.Retensiyon Lavman

Temizleme Lavmanına göre bir tık daha uğraştırıcıdır. İçeri alınan maddelerin 5 ya da 15 dakika kadar içerde bekletilmesi gerekmektedir. Bu maddeler; Kahve, Buğday çimeni, Prebiyotikler ve Ahududu yaprağıdır. Diğer uygulama yöntemleri temizleme lavmanıyla aynıdır. Tek fark maddenin içerde fazla bekletilmesidir.

İletişim Bilgilerimiz


Telefon Numaramız:  +90 505 536 16 75

WhatsApp:  905055361675

Adresimiz: İstiklal Mah. Fatih Cad. D:E Blok 145/B, 16580 Gürsu / Bursa

İnstagram Adresimiz

Adresimiz Yol Tarifi

Whatsapp Hattımız